Sok ember vérében igen magas az inzulinszint, mert normális mennyiségben nem elég hatásos, nem tudja a normális vércukorszintet kialakítani. Ezeknek az embereknek ún. inzulinrezisztenciájuk van. Nem mérik ezt rutin laborvizsgálaton, de általában sejteni lehet, bizonyos tünetek alapján pedig biztos, hogy ez a gond. Például a mai történet erről szól.
3 napja kezdte ez a páciensem a diétát, tudtuk, hogy inzulinrezisztens, és ma segélykiáltás jött tőle.
A következőt írta arról, hogy mi történik azzal az emberrel, aki inzulinrezisztens, mit érez? Azért adom közre, mert nem egyedi a probléma, a válasz pedig másnak is segíthet:
Most már jól vagyok és meg tudom állni, hogy ne egyek, de ez valami iszonyat rossz érzés volt. Este igyak turmixot vagy ma már ne egyek-igyak (vízen kívül) semmit?”
Válaszom:
Este igyál turmixot. Délben gyors szénhidrátot ne egyél. Zöldséget sokat. És ne bántsd magad!
Legrosszabb ilyenkor az önostorozás. Pedig nem tehet róla. Egyszerűen ez nem más, mint az inzulinrezisztencia maga, és amit az kivált.
Hogyan van ez? Kedd-szerda ment a diéta, lecsökkent az inzulinszint, nincs inzulinválasz. Csütörtök délben pizza, vércukor a gyorsan felszívódó liszt miatt az egekben, jó magas inzulinhullám keletkezik. A sejtekben szinte nincs cukor, “éhesek”, a magas inzulinszint fél óra alatt levágja a cukorszintet. Következmény: szénhidrát-éhség, édességfalási roham, és újra és újra. Iszonyatos, tényleg pokol.
Ilyenkor egyet lehet tenni: kerülni kell a gyors szénhidrátot. Tészta, krumpli, rizs, kenyér–>sajnos ezek mind azok.
Inzulinrezisztencia= az inzulin hatástalansága, ami miatt több hormon szükséges a vércukorszint normalizálásához. A magas inzulinszintnek viszont következménye van, mivel a hormonrendszerünkre igaz, hogy minden mindennel összefügg.
Ilyen következmények:
-2-es típusú cukorbetegség,
-PCOS- policisztás ovarium szindróma
-túlsúly.
De hátterében állhat az inzulin-rezisztencia olyan sokakat érintő bajoknak, mint a magasvérnyomás-betegség és az érelmeszesedés. Számos tanulmány szerint állhat például a nőgyógyászati rákos megbetegedések mögött is.
Ide kattintva olvashatsz tovább az inzulinrezisztenciáról
Blogértesítőre itt iratkozhatsz fel
A módszer lényege, az inzulinrezisztencia és az inzulin hormon napi szükséglet változásának figyelembe vételével a vércukor ingadozás minimalizálása és egyben a termelődő inzulin mennyiségének csökkentése. Ezzel az inzulin-rezisztencia is javul, a hormonok szintje normalizálódik, és beindul a fogyás!
Költözés:
A blog átköltözött egy új oldalra, kérlek látogass meg a legfrissebb tartalmakért ide kattintva:
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: